Tijdens de onderhandelingen over de overgave van de Spaanse vloot, werden er een aantal afspraken gemaakt. Zo moesten de Spaanse gevangenen goed behandeld worden. Een van deze gevangenen was de Graaf van Bossu, en over zijn behandeling vinden we een aantal aanwijzingen terug in de Rekeningen van Hoorn.
Hierin staat namelijk beschreven wat er allemaal betaald en gekocht moest worden voor de gevangengenomen Graaf van Bossu. Zo moesten dienstmeiden bier en kaas voor hem halen op de markt, hij leefde dus niet alleen op water en brood.
Ook mocht hij brieven schrijven. Er moest dan ook een vertaler worden betaald om zijn Franse brieven te kunnen doornemen. Het was van groot belang om precies te weten wat Bossu allemaal aan de Spanjaarden vertelde.